10 věcí, které je lepší dělat místo práce

O tématu dnešního článku jsem přemýšlela aspoň měsíc. Přemýšlela jsem o něm, napadlo mě pár věcí, začala jsem psát, přestala jsem psát, podívala jsem se na Facebook, přestala jsem pracovat. Po týdnu opakování, v neděli večer, jsem dostala ten nejlepší nápad. Proč nenapsat o prokrastinaci, když se zdá, že poslední dobou nic jiného nedělám?

Jestli jste o prokrastinaci nikdy neslyšeli (o čemž silně pochybuji), tak to v podstatě znamená odkládání povinností. Možná už jen to, že čtete tento článek a koukáte na video znamená, že prokrastinujete.

 

Prokrastinace v praxi

 

 

Ano, samozřejmě, prokrastinace je vážná věc a může vyústit ve stress a vážné psychické potíže. Na druhou stranu, do určité míry je prý normální. Máme tendenci odkládat věci, které vlastně dělat nechceme nebo které jsou nudné, nebo je nahrazujeme jinými činnostmi, které tak nudné nejsou. (Mimochodem, nikdy bych si nemyslela, že vyndávání prádla z pračky je zábavnější, než psát článek. No, evidentně je.)

Ok, podíváme se na věci, které můžete při prokrastinaci dělat:

1. Zkontrolujte Facebook, e-mail a všechna diskusní fóra, která sledujete. Samozřejmě. Něco se během vaší nepřítomnosti mohlo stát!

2. Zkontrolujte ledničku. Mohlo by tam být něco dobrého.

3. Přečtěte si zprávy. Je potřeba je sledovat.

4. Nakupujte přes internet.

5. Je na Skypu, Facebooku nebo ICQ někdo, s kým chcete mluvit? Ano? Tak na co čekáte? Networking je důležitý!

6. Udělejte nějaké domácí práce. Stejně je musíte udělat, ne?

7. Vařte. (To je pravděpodobně jediná věc, kterou já při prokrastinaci dělat nebudu. Žádný článek ani žádná esej nejsou horší, než vaření. Ale u vás by to zafungovat mohlo.)

8. Zkontrolujte ještě jednou Facebook. Nebo ho kontrolujte kolikrát chcete

9. Napiště si seznam věcí, které musítě udělat. Teď k vám budu naprosto upřímná. Psaní seznamu nám dává jen falešný pocit, že pracujeme, i když si ve skutečnosti jen tak čmáráme. Že?

10. Udělejte si test o prokrastinaci. Až ho budete mít hotový, udělejte si test o čemkoliv jiném.

 

Užijte si začátek týdne a napište nám váš oblíbený způsob prokrastinace!

[English]

You might also like:

  • Sorry, but we couldn't find anything useful.