3 tipy jak se učit cizí jazyk

Už přes měsíc roku 2013 máme za sebou. Pořád se držíte novoročního předsevzetí o tom, že se naučíte cizí jazyk? Super! Úplně cizí jazyk jsem se neučila už strašně dlouho, takže začít se učit španělsky pro mě bylo opravdu těžké. Toto jsou moje tipy o tom, jak zůstat motivovaný k učení.

1) Dívejte se na filmy
Klasika, ale funguje to. Jsem si jistá, že DVDčka s vaším oblíbeným filmem nebo seriálem obsahují i dabing. A protože už jste je viděli, máte dost velkou šanci na to, že porozumíte a zachytíte pár nových frází. Zezačátku to může být jen pár slov, ale to se brzy změní. Slyšet opravdový jazyk vám pomůže zvyknout si na jeho rytmus a výslovnost.

2) Snažte se cizí jazyk používat, bez ohledu na to jak
Nezáleží na tom kde nebo jak. Pokud budete daný jazyk používat, je to dobře. Klidně mluvte sami se sebou! Řekněte si, jaký jste měli den, vykládejte si o tom, co právě děláte. Zezačátku je do divné, ale pak už je jen malý krůček k tomu, začít mluvit i s jinými lidmi. Abyste se naučili slovíčka, napište si názvy věcí na post-ity a nalepte je na dané věci. Udělejte si malé papírové kartičky se slovíčky a noste je stále u sebe. Nikdy nevíte, kdy budete muset čekat 5 minut ve frontě, tak proč ten čas nevyužít nějak efektivně? Abyste si cizí slova zapamatovali, namalujte si je, 100x je opište, použijte barevné zvýrazňovače, vymyslete si mnemotechnické pomůcky, vymýšlejte se slovy šílené příběhy. Cokoliv vám pomůže, jakkoliv se to bude zdát šílené, udělejte to!

3) Identifikujte slabiny
Nejslabší část musíte nejvíce procvičovat. Jde vám poslech a porozumění? Možná je na čase, abyste začali mluvit. Jste dobří v mluvení? Skvělé, tak si sedněte, a něco napište. Možná to bude dobré, možná objevíte svou nejslabší jazykovou disciplínu.


Ano, drilovou metodou se dá učit taky.


Jaká nejšílenější věc pomohla vám něco se naučit? Napište nám!

[English]

You might also like: