Granada to nejlepší místo pro studium v zahraničí!

Léto už je skoro za námi a je tedy načase vrátit se zpět do škol. Nový školní rok nabízí mnoho nových možností a šancí, které by byla škoda nevyužít. Proč nevyjet na semestr studovat do zahraničí třeba v rámci programu Erasmus? V nabídce je tolik možností, že vybrat si musí opravdu každý.

Já sama jsem byla na Erasmu před čtyřmi lety a byly to jedny z nejlepších měsíců. které jsem zažila. Vybrat to správné místo ovšem není lehká záležitost. Nejlépe abych se kromě učení mohla i bavit. Po dlouhé úvaze jsem si vybarala Granadu a nelitovala jsem ani minutu. Tady je seznam důvodů proč je toto jihošpanělské město to pravé pro vás.

1. Mix exotických kultur: Nikde jinde v Evropě tohle nezažijete – ty vůně, ty zvuky a pastva pro oči vás ihned přenese do úplně jiného světa.

2. Vychutnejte si ty nejlepší tapas: V Granadě stále k objednanému drinku dostanete tapas zdarma. Věřte mi je z čeho vybírat a chutnají skvěle.

3. Užijte si flamenco v místě jeho zrodu: Ano právě v Andalusii se tento vášnivý tanec narodil a tak si ho můžete užít v plné kráse.

4. Noční život: Tisíce studentů studujících na Granadské univerzitě opravdu ví, jak se zabavit. Ať už radši posedíte s přáteli v kavárně u sklenky sangrie, užijete si večer v příjemném baru plném zajímavých lidí, protančíte celou noc v jednom z mnoha místních klubů a nebo hodláte navštívit místní botellón – Granada rozhodně stojí za to.

5. Ideální umístění: Město je téměř perfektně umístěno pro cestování a poznávání celého regionu. A že je co vidět – Sevilla, Cordoba, Malaga, Cadiz, překrásné marbellské pláže, Gibraltar a samozřejmě nesmíme zapomenou na Maroko.

6. Alhambra: Na konec nemohu nezmínit překrásnou a dechberoucí Alhambru. Jen jeden pohled a budete přeneseni zpátky v čase. Její „genius loci“ je prostě inspirující.

Místní lidé, historie i zdejší způsob života to vše a ještě více může Granada nabídnout a proto je a bude pro mě vždy jedničkou.

Kde jinde můžete lyžovat na Sieřě Nevadě jeden den a druhý strávit na pláži? Tak co přesvědčila jsem vás a nebo máte jiné místo, kam byste rádi zavítali? Jaký byl Váš Erasmus? Podělte se s námi v komentářích.

[English]

You might also like: