Hamburg gratis II: 6 tipů pro designové nadšence, milovníky přírody a romantické duše

Že zadarmo ani kuře nehrabe? Minulý článek o Hamburku dokazuje, že to nemusí platit vždycky. I ve velkoměstě jako je Hamburk se dají najít akce a místa, která jsou zároveň atraktivní a zdarma. Pojďte se podívat na další hamburské skvosty, které byste neměli minout.

2 tipy pro designové nadšence

Každou sobotu se v atriu budovy Unileveru, která byla vyznamenána v mnoha architektonických soutěžích, pořádá designový trh Der.Die.Sein. Vystavovatelů není mnoho, ale nabídka je pestrá – šperky, oblečení, hračky, doplňky do kanceláře, fotografie, obrazy… A co kus, to originál!

Kdo by chtěl poznat, jak se tvoří úplně nová městská čtvrť HafenCity, měl by navštívit Kesselhaus. Na modelu 8x4m si můžete prohlédnout vizi a potom se společně s průvodcem projít realitou – prohlídky jsou zdarma a konají se každou sobotu v 15 hodin. Od května je potom možnost i průvodcovaných projížděk na kole. Nová čtvrť totiž nebude žádný drobeček 😉

2 tipy pro milovníky přírody

V Hamburku je mnoho obrovských zelených ploch, které Hamburčané rádi využívají pro odpočinek. Dvě jsou ale výjimečné – Planten un Blomen a Ohlsdodrf. Planten un Blomen je nejen park, kde si můžete v klidu udělat piknik. Je to krásná zahrada, kde je pořád co objevovat – koutek s léčivými rostlinami, největší japonskou zahradu v Evropě, pavilon tropických rostlin, jezírko, které se každý den po setmění promění za zvuků hudby ve světelnou show. První polovina května bude patřit Vltavě!

Hřbitov Ohlsdorf je s 391ha největším parkovým hřbitovem na světě. Možná to někomu přijde zvláštní, ale mezi hroby, lesíky a rybníčky tu jezdí dvě autobusové linky a Hamburčané sem chodí na nedělní procházky.

2 tipy pro romantické duše

MHD v Hamburku není jenom U-Bahn, S-Bahn a autobusy. S obyčejným lístkem můžete klidně nastoupit i na loď č. 62 a udělat si vyhlídkovou plavbu zároveň s Hamburčany, kteří jedou na druhý břeh do práce. Můžete začít třeba na Sandtorhöft u Elbphilharmonie a přes Museumshafen pokračovat až do Finkenwerde.

Určitě ale na chvíli vystupte na Docklands a vyšplhejte se na budovu ve tvaru rovnoběžníku. Tato kancelářská budova připomínající loď se tyčí 40 metrů nad hladinou Labe na pozemku, který byl vysypán přímo pro ni. Odměnou za vynaložené úsilí vám bude nejen pocit, že stoupáte po stěně domu, ale i krásný výhled na přístav, Köhlbrandbrücke, Altonu a Steinwerder.

[English]

You might also like: