Připravte se, přichází na řadu český humor!

Když se bavíme o kultuře, musíme uvést také humor jako jeho součást. Každý národ má specifický styl humoru a všemožné vtipy můžou být u ostatních národů špatně, anebo vůbec pochopeny. Jak by se dal charakterizovat český humor and měli byste rádi tento unikátní způsob zábavy?
800px-Noviny_pod_Ralskem_doslova

Když se tak procházíte po krajině české, nejspíše jste si už všimli, že většina Čechů je hodně upřímná – nesmějí se, když se na to necítí, nejsou zdvořilí, když se jim nechce, ale naopak se třeba zeptají na otázku ‚jak se máš‘ a opravdu chtějí vědět, jak se máte. Tento specifický rys osobnosti podtrhuje český humor. Jelikož jsou Češi otevření, upřímní a přímí, nenajdete žádné tabu, o kterém se nedá vytvořit vtip. Můžete prostě vtipkovat o čemkoli (a opravdu je myšleno cokoliv) a ve většině případech to nikomu nebude připadat urážlivé, maximálně pouze nechutné.

Humor českého národa se dá charakterizovat jako černý, šibeniční a sarkastický humor. Co se týče samotných vtipů, ty jsou hodnoceny jako vtipné, a zároveň hluboce kruté. Češi si nejraději dělají srandu ze svých politiků, českých měst – obzvlášt z matičky Prahy, ostatních zemí, národních stereotypů, sociálních menšin, Chucka Norrise, blondýnek, anebo také sami ze sebe.

Povídání o našem třeskutém humoru už bylo dost, pojďme si užít malou ochutnávku typických českých vtipů, seřazeny od nejméně po nejvíce kruté. Připravte se, přichází na řadu český humor!

Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky.

Letí Čech, Rus, Američan a Brit letadlem. Náhle se jim vznítí motor a letadlo padá k zemi, a mají jen tři padáky.Prvního padáku se chytí Rus a vyskakuje se slovy: “Jako příslušník nejinteligentnějšího národa mám právo se zachránit.” Druhý padák pro sebe uzme Američan. Před skokem prohlásí: “Jako příslušník nejbohatšího národa mám právo na život.” Brit s klidem Angličana pronese směrem k Čechovi: “Měl bych sice právo skočit, ale jako gentleman vám přenechám zbývající padák.” Čech se ovšem nenechá vyvést z míry a prohlásí: “Můžeme klidně skočit oba, protože příslušník nejinteligentnějšího národa skočil s mým baťohem.”

800px-Šipka_na_Onen_Svět

Přišla paní k lékaři – modrá, zelená, zbitá.
“Co se vám stalo, paní?”
“Když se muž vrátí opilý z hospody, pokaždé mě takhle zmlátí. Co mám dělat, pane doktore?”
“Udělejte si heřmánkový čaj a když přijde muž z hospody, kloktejte. A po týdnu se ukažte.”
Za týden paní přijde, žádné stopy po pranici:
“Zabralo to, pane doktore, nezmlátil mě!”
“Milá paní, já to věděl. Stačilo držet hubu…..”

Rodina jí večeři. Maminka se zeptá otraveného Pepíčka:”Co ti Pepíčku prosímtě je?” “Nemám rád svoji sestru.” “Tak ji dej na kraj talíře.”

[English]

You might also like: