Šaty dělají člověka

Od Sametové revoluce uplynulo již vice než 20 let. Před rokem 1989 móda pravděpodobně zajímala málokoho. Což je celkem pochopitelné. Přestože si nemohu tuto dobu pamatovat, slyšela jsem hodně o tom, jak se stály několikametrové fronty na takové luxusní zboží, jakými jsou banány nebo pomeranče. V dnešním světě přebytku všeho je to dost těžko představitelné. Tak proč se zdá, že se módní vkus v českých luzích a hájích stále nenachází? Alespoň to tvrdí většina cizinců.

Abych ale nebyla nespravedlivá, situace se v mnohém zlepšila a stále zlepšuje. Po celé zemi teď můžete potkat velmi módně zaměřené jedince. První dojem je vždy klíčový a nebo jak my Češi rádi říkáme: Šaty dělají člověka. A tak se podívejme na seznam těch největších módních omylů, kterých se Češi nejčastěji dopouštějí. Sami se rozhodněte, kde je pravda.

1. Ponožky v sandálech

Můžete si být téměř jisti, že ten chlápek s těmi neuvěřitelně bílými ponožkami, kterého jste potkali v Chorvatsku čekajíce na zmrzlinu, je Čech. Je mi záhadou, co čeští muži na těch ponožkách vidí. Všude na světě jsou považovány za spodní prádlo, jen v ČR jsou pýchou všech mužů – čím bělejší tím lepší.

2. Ledvinka

Chvíli se zdálo, že ledvinky nadobro zmizely a že už po nich ani pes neštěkne, ale teď jsou zpátky v ještě větším počtu. Upřímně ledvinka nevypadá dobře na nikom. Tečka. Takže se jich pro dobro lidstva raději zbavte.

3. To, že to dopnete, ještě neznamená, že to sedí

Momentálně se objevily dva ne tak úplně nové trendy. Slečny, které se cpou do šatů pro ně o dvě čísla menší a pánové, kteří na sebe hodí něco, co je naopak o dvě čísla větší. Upřímně nevím, co je horší.

4. Ach ty igelitky

To, že jste v Čechách, poznáte bezpečně podle zvýšeného počtu lidí, kteří považují igelitovou tašku za nejnovější módní doplněk.

5. Pohodlí nade vše

Chápu, že jste si koupili ty skvělé pohodlné pohorky, ale proč je musíte nosit i do města? Pohodlí nadevše je teď nejnovější módní diktát, který je v Čechách dodržován s téměř náboženskou horlivostí.

Toto je jen krátký seznam módních hříchů a omylů, které jsou mým krajanům připisovány. Co si o nich myslíte? Souhlasíte nebo máte jiný názor? Jaké další příklady byste zmínili? Podělte se s námi o svůj názor.

[English]

You might also like: