Světlá strana internetu – č.1 „Kostky cukru“

sugarcube
V dnešním světe se věci tak rapidně mění. Co bylo v módě dnes, nemusí být zítra zrovna ‚in‘. Internet a jeho užívání se stává tak trochu jednou z nich. Před několika lety bylo hrozně cool vytvořit si co nejvíce účtů všude možně a být co možná nejaktivnější na sociálních sítí. Teď lidi, kteří si updatují status každou hodinu, jsou považováni za zoufalce, kteří míří do blacklistu. Co mě osobně asi irituje nejvíc, je pokec s kamarádem, který si ve stejnou dobu chatuje s někým na mobilu, čímž ukazuje, že offline realita už prostě nestačí.

Ano, internet změnil naše životy a bohužel ne ve všech aspektech k lepšímu. Ale jsou tu malé nadějné projekty, které internet používají pro prospěšné účely, nejenom pro jejich dobro. Můžeme tyto webové stránky nazvat ‚Světlá strana internetu‘. A právě ve stejně pojmenované sérii blogových příspěvků se chystám odhalit pár skvělých stránek ze světové webové džungle. Dnes začneme třeba s… Továrnou na kostky cukru ( v originále ‚The Sugar Cube Factory‘).

Č. 1 Kostky cukru

Účel této stránky je udělat lidi po celém světě o trochu šťastnějšími. Ale nemyslete si, že to tato továrna zajistí pomocí cukru, protože kostky cukru (v originále „sugar cubes“) znamenají naprosto něco jiného, ač asi stejné sladkého. Kostka cukru v tomto případě znamená krátkou zprávu napsanou vlastními slovy plných laskavosti a lásky. Aby jsi takovou zprávu mohl dostat, musíš nejdříve napsat jednu svou. Trik je v tom, že nikdy nevíš, kdo dostane tvojí milou zprávu. A v tom je právě to největší kouzlo.

Pro inspiraci si můžete přečíst 2 ‚kostky cukru‘, které jsem dostala do své pošty (přeloženy z anglického originálu):

„Jestli jsi čekal na nějaké znamení, tak tady je. Tohle je ten moment, kdy se roztančíš v dešti, kdy začneš zpívat tak hlasitě, jak dokážeš, kdy půjdeš na tu horskou dráhu, na kterou ses vždycky bál jít, kdy odjedeš do místa, kam ses vždycky chtěl podívat. Tak , tohle je tvůj život, žij ho plnými doušky. Buď šťastný!“
Ines z Lisabonu, Portugalsko

„Vždy si pamatuj, že všechno se stane z nějakého důvodu. A život si vždycky po těžkém období schovává něco hezkého, nového a příznivého. Usmívej se a doufej v to nejlepší!“
Milý neznámý

Více informací ohledně The Sugar Cube Factory můžeš shlédnout v tomto videu (anglicky).

Tak pojďme do toho a začněme psát ‚kostky cukru‘ právě teď na stránce: http://www.sugarcubefactory.com/

[English]

You might also like: