Tři tipy jak zůstat motivovaný

Vzhledem k tomu, že první týdny nového roku jsou plné předsevzetí, ještě se u tohoto tématu trochu zdržíme.

Já žádná předsevzetí nemám. Mám plány a přání, ale ta nejsou spojená se začátkem roku. Například do posilovny plánuju chodit tak strašně dlouho, že už si ani nepamatuju, kdy jsem si poprvé řekla, že bych asi měla začít chodit. Taky už jsem hrozně mockrát chodit začala, ani spočítat ty “nové začátky” nedokážu. Ale nevzdala jsem to!

Nejsem tedy expert, ale tady jsou moje tři tipy, jak se motivovat k dosáhnutí cílů.

1) Buďte realističtí.
Neříkejte věci jako “Budu chodit cvičit každý den!” nebo “Za čtrnáct dnů budu mluvit plynně portugalsky.” Je lepší, když se trochu podceníte, aspoň se budete cítit líp, když dokážete víc, než jste si předsevzali.

2) Buďte k sobě hodní.
Je v pořádku něco nedokázat. Není v pořádku to vzdát a neustále si vyčítat, že jste zklamali. Víte, pokaždé, když znovu začínám chodit cvičit, tak si koupím něco hezkého na sebe a říkám si u toho, že budu alespoň z celého fitka nejlíp oblečená. Sice to není pravda (a já to vím), ale motivuje mě to a říkám si tím, že se mám ráda. Naposledy jsem si koupila naprosto úžasné tenisky a musím říct, že zatím to funguje 🙂

3) To, co děláte, dělejtě rádi.
A nebo to nedělejte vůbec. Nutit se do toho, dělat něco, co vlastně nenávidíte, nikdy nic pozitivního nepřinese. Nemyslím tím, že když máte rádi obor, který studujete, a musíte udělat jeden otravný předmět, že to máte zabalit. To ne. Ale pokud v noci nespíte, protože se děsíte, co zase bude v práci, asi byste si měli rozmyslet, jestli vám to stojí za to. Když držíte dietu, taky nemusíte jíst každé úterý růžičkovou kapustu jen proto, že se to píše ve vaší dietní kuchařce. Vždycky existuje nějaká alternativa. Tak jim buďte otevření!


Škoda, že u nás ve fitku nic takového nemají! 🙂

A jak se motivujete vy?

[English]

You might also like: