Ty nevíš, že Češi jsou z Čečenska?

Tolikrát se mi to už stalo. Když se představuji a nikdo nezná mojí rodnou zem, připomenu  jim Československo. A oni si najednou s nadšeným jásotem vzpomenou, zatímco moje české srdce puká. Fakt, že Československo neexistuje už více než 20 let, nemůže zastavit toto nekončící mučení. Naneštěstí to může být ještě mnohem horší.
Red_Lions_(3211153569)

V dubnu tohoto roku se ve Bostonu stal teroristický atentát. Média po celém světe o tom začaly informovat. Prohlásily, že tento teroristický útok byl spáchán dvěma občany pocházející z Čečny. Nicméně, na Twitteru se tito teroristé stali občany České republiky. Pár hlav se totiž dopídilo, že Čečna je taková její zkratka. Navíc se tato mylná informace dostala do hlavního vysílání CNN, kde bývalý agent CIA mluvil o spojení mezi teroristy a Českou republikou, jejich rodnou zemí. Možná se ptáte, jak se může stát, že se i takto prestižní televizní kanál splete v zeměpise. Rozhodně se neptejte mě, protože já vím, kde bydlím. Popravdě, tohle není poprvé a s největší pravděpodobností ani naposled, kdy byla Česká republika “poťouchnuta” na veřejnosti.

Tragédie v Bostonu patřila mezi extrémní případy, ale rozhodně byla na místě. Nicméně, pojďme se teď podívat na oběti tohoto světového spiknutí. Jak si myslíte, že by Čech obstál v zeměpisu? Samozřejmě ví, kde je France, USA nebo Čína. Zato otázka je, zda by věděl, kde se nachází Burundi, Barma či Malawi? Jelikož Česká republika leží ve střední Evropě, tyto země by obyčejný český lid mohl brát jako vymyšlené tramtárie.

Musíme být k sobě upřímní – nikdo není dokonalý. Jak se svět stává menším a propojenějším, příležitosti na ztrapnění kvůli nedostatku znalostí jsou čím dál tím častější. Naštěstí, ve světe existuje i řešení. Nazvala bych ho ‚Projekt obyvatele glóbu‘. Tento projekt se skládá nejenom z cestování po celém světě, ale také každodenní hledání informací, čtění článků o různých koutech světa, potkávání lidí z jiných zemí, anebo pouhé prozkoumávání mapy světa může rozšířit váš pohled.

Jak by řekl klasik, svět je tak velký v porovnání s námi, ale zároveň maličký vzhledem k celému vesmíru. Pojďme proto poznat ,všemi dostupnými prostředky, rozličná místa na naší planetě. Co třeba začít s…?

[English]

You might also like: