Vídeň ve čtyřech obdobích

Vídeň je hlavní město Rakouska a také nádherné město, které stojí za to navštívit. Populace Vídně je připližně 1,8 miliónů obyvatel a je také kulturním, ekonomickým a politickým centrem Rakouska. Do počátku 20tého století, to bylo největší německy-mluvící město na světě. Dnes se řadí jako druhé, hned po hlavním městě Německa, Berlínu.

Toto město je přezdívané jako ´Město hudby´a nebo také jako ´Město snů´, protože ve Vídni se narodil slavný Sigmund Freud, který byl první psychoanalytik na světě.

Jestliže přemýšlíte se přestěhovat do Vídně, tak to není úplně špatný nápad. Vídeň je také pověstná svou skvělou životní úrovní. Podle každoročního průzkumu firmy Mercer o kvalitě života, se Vídeň již sedmým rokem za sebou, umístila na prvním místě!

Podívejme se, co toto půvabné město nabízí v průběhu celého roku.

  1. Jaro

Jaro je tady a jelikož není příliš zima and příliš teplo, je to dobrá příležitost si půjčit kolo a poznat Vídeň na dvou kolech. Stojany s koly, které si můžete půjčit přes automat, jsou všude ve městě a disponují jednoduchou obsluhou. Jestliže chce vidět hlavní turistické památky Vídně, tak se určitě vydejte po ´RingStraße´, která obklopuje centrum města. Pokud jste fanoušci Harryho Pottera, tak si udělejte přestávku a navštivte hlavní budovu Vídeňské univerzity. Uvnitř se vám nabídnou úžasné pohledy na interiér a schodiště, které vypadají přesně jako v Bradavicích.

EnCz Vienna intext 1

Je třeba také nezapomenout, že Vídeň je městem muzeí a různých výstav. Zamiřte si to do MuseumsQuartier, kde můžete najít odlišná muzea. Před návštěvou bych doporučila se podívat na webové stránky daného muzea, protože v určitých dnech nabízejí vstup zdarma.

  1. Léto

Donauinselfest

Věřte tomu nebo ne, ale v létě je ve Vídni pořádně horko! Pokud v létě plánujete stáž ve Vídni, tak si zjistěte jestli budete mít klimatizaci ve vaší kanceláři. J Ačkoli nezapomeňte, že Vídní protéká Dunaj a tudíž si můžete jít zaplavat, opalovat se nebo relaxovat na místních ´plážích´podél Dunaje. Mé oblíbené místo je Romawiese, která je poblíž Donauinsel. Jestliže jste ještě neslyšeli o Donauinsel, dovolte mi vám říci víc. Tento ostrov je přibližně 21 kilometrů dlouhý a je perfektním místem pro projíždky na kole. Každý rok se na tomto ostrově pořádá Donauinselfest, který probíhá poslední víkend v červnu a je zcela zdarma. Donauinselfest se pořádá již od roku 1983 a je velmi populární. Pokud nejste příliš velcí příznivci festivalů, tak nezoufejte. Dunajský kanál, který protéká středem Vídně, nabízí mnoho barů, restaurací a umělých pláží. Některé podniky také nabízejí živou hudbu, tak si můžete i zatancovat.

  1. Podzim

Sacher torte

Pokud se chystáte navštívit Vídeň na podzim, tak určitě nezapomeňte na Vídeňský Oktoberfest v září a vyzkoušejte ´Mass Bier´ nebo typický ´Wurst´. Za zmínku také stojí návštěva zábavního parku Prater, který na podzim není tak přeplněný lidmi jako v létě. Hlavní stromová alej v Prateru je ideální pro procházku nebo jogging. Listy stromů se zbarvují do žluta/hněda/červena a tak vytvářejí nádherné barevné kreace, které stojí zato vyfotit pro váš Instagram profil. J Jestliže zamíříte do Vídně na konci podzimu a při procházkách ve městě vám začne být zima, tak se určitě jděte ohřát do jedné z místních kaváren. Osobně bych doporučila si objednat Melange, což je kává s mlékém a našlehanou pěnou. Někteří si pomyslí, že to je vlastně úplně obyčejné cappuccino, ale to teda není! Melange je typická pouze pro Rakousko a byla ´vynalezena´ v roce 1830 ve Vídni. Pro vás, mlsálky, bych určitě doporučila Sachrův dort nebo jablečný štrůdl.

  1. Zima

Merry Christmas from Vienna.

Vánoční trhy se v poslední době staly populární. Mnohe více měst nabízí různé druhy trhů, pochoutek a zboží. Vídeň samozřejmě není vyjímkou. Vybrat is můžete z více jak 20 oficiálních vánočních trhů přímo ve městě. Pokud jste přes všechen ten vánoční shon propásli trhy, ale pořád byste si chtěli užít ´zimní atmosféry´, tak zamiřte na náměstí, které je před městskou radnicí. Každý rok od konce ledna do začátku března se tam nachází obrovské kluziště. Přímo na místě si můžete půjčit brusle a projet se parkem. V celém areálu se nacházejí 2 velká kluziště která jsou propojena různými stezkami. Jakmile se unavíte a budete si chtít dát pauzu, pak si nechte brusle na nohou a zamiřte na horkou čokoládu nebo svařené víno a užijte si atmosféru této zimní vesničky.

Vídeň je kouzelné město a určitě stojí za to ji navštívit v jakoukoli roční dobu. Podle mého názoru, centrum města má specifickou nóbl-císařskou atmosféru, se všemi těmi kočáry, koňmi a nádhernými historickými budovami. Na druhou stranu, pouze několik zastávek metra od centra, si můžete zdřímnout v parku a nechat všechen ten městský stres za sebou. A to je jeden z mnoha důvodů, proč mám Vídeň velmi ráda, protože je to město mnoha tváří.

banner_cz [English]

You might also like: