Zažij Hamburg gratis

V Hamburku je hodně profláklých turistických atrakcí, které jsou moc pěkné a taky pěkně drahé. Najdeš tu ale i spoustu míst, na kterých můžeš nasát hamburskou atmosféru i s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou! Jak by mohla vypadat taková nízkonákladová procházka po Hamburku?

Kousek od stanice metra Baumwall je Deichstraße – ulice s krásnými starými hrázděnými domy, kterých je v Hamburku opravdu poskrovnu. Všimni si letopočtů na štítech a potom proklouzni mezerou mezi domy na Fleet. Uvidíš Hamburg z perspektivy starého mariňáka.

Přejdi most a jsi ve Speicherstadtu, kde se dřív skladovalo všechno, co se přivezlo do přístavu z dalekých zemí. V současnosti je tu mnoho muzeí, obchodů s perskými koberci a voňavých kaváren a čajoven – jednu takovou nedávno otevřeli ve vodním zámečku Wasserschloß.

Jen pár kroků přes ulici začíná nejmodernější část Hamburku, která se stále staví – Hafencity. Komplex moderních obytných, kancelářských i společenských budov je lahoda pro oči moderního člověka. Začni třeba v budově Unileveru, která vypadá jako obrovský polštář, a po terasách Marka Pola pokračuj až k rozestavěné filharmonii, která mi připomíná rozbouřené moře.

Kolem poledne se pomalu začni vracet do centra města. Obejdi radnici a nakoukni do Handelskammer. Vstupné se tu neplatí a můžeš se projít pro třech krásných sálech a o půl jedné si poslechnout polední koncert. Takzvané Lunchkonzerte se konají každý měsíc a mají už dlouhou tradici – na konci března bude v Handelskammer už 302. koncert. Kdo jde se mnou? 😉

Znáš další místa, která jsou Hamburg pur a zadarmo? Piš do komentářů!

[English]

You might also like: