Život studenta vs. život pracujícího. Který z nich by to u vás vyhrál?

Když jsem poprvé ve svém životě začala pracoval na plný úvazek, změnilo se hodně věcí. A to nemyslím k horšímu. Pořád slýchávám od mým vrstevníků, jak by zůstali na vejšce napořád. Otázka spíše je, co nás drží při studiu a proč jsou mladí lidé zděšení představou pracovat 8 hodin denně.
800px-Student_Orientation

Život studenta vypadá opravdu zábavně, obzvlášt když jste právě vstoupili do této životní fáze. Na začátku jsou samé uvítací večírky pro prváky,nečeká vás zatím žádný úkol nebo zkouška a jen se těšíte na to, jaké další zajímavé lidi všude možně ještě potkáte. Navíc během svých studenských let zjistíte, že nemusíte být na každé zapsané přednášce, máte spoustu volného času a spektrum možností je nevyčerpatelný – můžete si vybrat své předměty, učitele, anebo i přátele podle svých preferencí. Připadáte si jako v ráji a nechcete tento pocit nikdy opustit. Nicméně, je tady ale velké ALE. Jestli nepocházíte z nějaké královské rodiny, náklady na vysokou školy jsou finanční přítěží pro vaše rodiče a vaše měsíční kapesné vám stačí sotva na všechny mimoškolní aktivity. A takto se nedá žít věčně.

Na druhé straně stojí takzvaný život pracujícího. Je to ta životní fáze, kdy vaše práce zabírá většinu vašeho času. To zní nejenom náročně, ale také nudně. To ale nemusí být to, co vás musí potkat. Samozřejmě, všechny změny a začátky jsou krušné, ale když se do toho dostanete a jste si schopni zorganizovat svůj čas, zjistíte, že si najdete mnohem více času pro sebe, než jste původně předpokládali. Navíc si budete užívat každý moment svého volného času, vyberete si pouze ty aktivity, které vám dávají smysl, začnete být více efektivní a nakonec se budete i méně nudit. Mimoto se stanete den za dnem nezávislejšími jedinci, a to nejen ve finanční oblasti.

To se zdá jako téměř dokonalá budoucnost, že? Nicméně, je tu jeden háček. Abyste žili šťastně až do smrti (po ukončení svého studia), musíte mít rádi svojí práci. Páni. Jaký to objev, že?. Problém je ale ten, jak můžete najít to pravé zaměstnaní. Řešení je jednoduché – musíte na sobě pracovat již mnohem dříve než se budete o své vysněné místo ucházet, například tím, že budete studovat ten správný obor. Protože smysl studia na vysoké škole není pouze dalších pár let užívání si, ale nalezení té dokonalé práce, do které budete rádi chodit. To je přece ten důvod, proč studujeme. Anebo se pletu?

[English]

You might also like: