3 najciekawsze pomysły na jajka

Czyli co zrobić z jajkami po świętach

Tegoroczna Wielkanoc powoli odchodzi w zapomnienie i teraz większość z nas zastanawia się co zrobić z tymi wszystkimi jajkami, które kupiliśmy na święta. Część leży jeszcze w koszyku wielkanocnym tak pięknie pomalowana, że aż żal zjadać, ale co z całą resztą, którą upchnęliśmy w wolne przestrzenie lodówki? Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł doda trochę kreatywności do waszych jajecznych potraw, tak by wypełnione białą kiełbasą brzuszki mogły przyjąć w te święta jeszcze więcej!

  1. Jajka muchomorki

PL_Eastereggs_intext1

             

Bardzo proste do przygotowania: wystarczy jajka ugotować, odciąć im “łepek” i zamienić go takiej samej wielkości główką pomidora. Charakterystyczne białe plamki na kapeluszu można zrobić z odciętego wcześniej kawałka jajka, tak żeby nic się nie zmarnowało, lub też użyć sera albo majonezu. Grzybki układamy na liściach sałaty, by uzyskać jak najlepsze wrażenie wizualne, a następnie siadamy wygodnie w fotelu gospodarza i wsłuchujemy się w niosący się znad stołu pełen aprobaty pomlask.

  1. Słodkie Togepi

PL_Eastereggs_intext2

Takie jajka to niewątpliwie niezawodny sposób na zachęcenie do jedzenia najmłodszych, lub tych, którzy pamiętają jeszcze Pokemony. Wystarczy namalować na skorupce ugotowanego jajka przesympatycznego Togepi. Proponuję jednak do tego używać specjalnych pisaków do malowania pisanek, ponieważ zwykłe, nie dość, że na pewno przebiją się przez powłoczkę jajka to mogą być również bardzo toksyczne.

  1. Kurczaczki i przyjaciele

PL_Eastereggs_intext3

Ta wersja wymaga nieco więcej kreatywności i przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy dzieciństwa nie spędzili z game boy’em. Choć osobiście owe kurczaczki kojarzą mi się z pewną nową bajką animowaną – The Minions, która niestety nie doczekała się jeszcze żadnej prześmiesznej polskiej nazwy. Jednak jako motywu przewodniego możemy użyć właściwie wszystkich zwierząt. Idealnie nadają się oczywiście te bardziej okrągłe – świnki, myszki czy misie pandy.

Życzę wszystkim smacznego jajka!

PL_Eastereggs_intext4

 

 

banner_pl

 

[English]

You might also like: