iPolska – aplikacje dla polskich użytkowników telefonu iPhone

[English]

A gdyby tak popuścić wodze fantazji…

iTaniec

Nikomu, kto mieszka lub był ostatnio w Polsce nie trzeba chyba przybliżać szaleństwa, które panuje tam teraz na punkcie tańca i ogarnęła już prawie wszystkich. Tańce z gwiazdami, You can dance, filmy i seriale o tańcu… to wszystko sprawia, że wielu widzów zaczyna wierzyć, że i w nich drzemie ukryty talent taneczny. Czasami ten talent faktycznie pozostaje głęboko ukryty, ale odrobina ruchu nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Taniec sprawia, że ludzie są w dobrej formie i ogólnie tak weselsi, nawet jeśli tak naprawdę nie potrafią tańczyć. Aby nauczyć się tańczyć, wystarczy skorzystać z najnowszej aplikacji iPhone, która udziela szczegółowych instrukcji, za którymi trzeb podążać by nauczyć się kroków samby, rumby, tanga, fokstrota, jazzu, hip-hopu i wielu innych. Trener iTaniec jest przenośny, ale po podłączeniu do odbiornika TV analizuje również ruchy użytkownika i podpowiada, co jeszcze trzeba zmienić i poprawić.

iMięso

Poznaj ludzi, jedząc z nimi mięso! Podobno jesteśmy narodem mięsożerców, więc czat iMięso powinien spotkać się w Polsce z dużym zainteresowaniem. Za jego pomocą możemy znaleźć ludzi o podobnych ubodobaniach kulinarnych, wymieniać przepisy, nie liczyć kalorii, dyskutować o najlepszych mięsnych daniach, a w końcu może spotkać się w „realu” i zjeść razem sporego schabowego!

iImię

Ta aplikacja okaże się szczególnie przydatna dla cudzoziemców, którzy mają polskich znajomych. Z pewnością spotkaliście się już z sytuacją, w której po raz setny musieliście tłumaczyć, dlaczego u nas każdy Jerzy to Jurek, a Katarzyna – Kasia. Aplikacja iImię to swego rodzaju „konwerter” imion – wystarczy wpisać pełne imię by otrzymać zdrobnienie i na odwrót.

iPapież

Aplikacja dla pokolenia JP2. Zapewnia dostęp do słynnych cytatów, fragmentów kazań i najbardziej wzruszających momentów z pontyfikatu Papieża Polaka w formie zdjęć, plików dźwiękowych i filmów. Aplikacja ta oferuje jednak jeszcze dużo więcej – lokalizator kościołów pomoże nam trafić do najbliższego kościoła katolickiego, gdziekolwiek się znajdujemy, a specjalny sygnalizator ostrzeże wystarczająco wcześnie głośnym piszczącym sygnałem za każdym razem, gdy przejdzie nam przez myśl popełnienie jakiegoś grzechu.

iZiemniak

Mmm… z wody, w mundurkach, smażone, pieczone, tłuczone, frytki. Smakują nam w każdej formie! Niestety, jakość ziemniaków w polskich sklepach uległa w ostatnich latach znacznemu pogorszeniu. iZiemniak pomoże w zakupie ziemniaków, które nie tylko wyglądają dobrze (wygląd ziemniaka może być bardzo mylący), lecz także wyśmienicie smakują, analizując ich wnętrze. Wystarczy tylko jedno krótkie „spojrzenie” i nasz iPhone wie wszystko o danym ziemniaku, oprócz kontroli jakości, doradzi nam też jakie potrawy najlepiej z danego gatunku ziemniaka przyrządzić.

You might also like: