Wódka – kochanka doskonała

Wódka nigdy nie zawodzi. Dobrą się upijesz, a złą przynajmniej zrobisz pranie.

5 faktów

1. Europa wschodnia jest kolebką wódki. Każdy kraj ją produkuje, a większość ma nawet swoje lokalne smakowe specjały. PIerwszą produkcję wódki odnotowano w Rosji pod koniec IX wieku.

PL_Vodka_ENintext22. Wódka jest jednym z najbardziej popularnych napoi alkoholowych na świecie. Polska, Białoruś, Ukraina, Rosja, Słowacja, Węgry, kraje bałtyckie i skandynawia tworzą tak zwany “Pas Wódki“, w którym konsumpcja tego trunku jest największa.

3. W “Pasie Wódki” alkohol ten jest destylowany z żyta, pszenicy i ziemniaków, natomiast Amerykanie, Kanadyjczycy i Australijczycy zwykle używają melasy. Wódka może być jednak uzyskiwana z praktycznie ze wszystkich bogatych w cukier składników, takich jak owoce, zioła czy słodycze.

4. Wódka pochodzi od zdrobnienia słowiańskiego słowa “voda” (woda) i jest znana również pod nazwą Aqua vitae (łac., dosłownie “woda życia”), polski – okowita, rosyjski – аквавит, ukraiński – оковита, białoruski – акавіта i skandynawski – akvavit.

5. W średniowieczu, powszechnie wierzono, że wódka może wydłużyć życie! Obecnie istnieje wiele różnych specyfków na bazie wódki przeznaczonych na przeróżne problemy zdrowotne, natomiast naukowcy utrzymują, że jej okazjonalne picie może być dobre dla organizmu.

5 super mocy

1. Wódka zabija większość bakterii. Spróbuj zamoczyć ostrze maszynki do golenia w wódce, aby zabezpieczyć ją przed rdzewieniem i użyj wódki jako płynu po goleniu, aby zdezynfekować skórę.

2.Wódka ma specyficzny zapach, ale nie pozostawia go, kiedy wysycha. Dzięki czemu można łatwo zachować świeżość ubrań poprzez spryskiwanie ich wódką! W ten sam sposób można też poradzić sobie z niezbyt dobrze pachnącymi stopami.

3. Jeśli masz problem z nadmierną potliwością lub po prostu chcesz pozbyć się przykrego zapachu – weź gorącą kąpiel z kieliszkiem wódki. Dodatkowo, taka przyjemność idealnie zrelaksuje twoje ciało i umysł.

PL_Vodka_ENintext1

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Dostałaś kwiaty na Walentynki? Chcesz, żeby zachowały dłużej świeżość? Łyżeczka cukru i kilka kropel wódki powinny rozwiązać problem.

5. Przesuszone i zniszczone włosy? Z tym też wódka poradzi sobie bez problemu. Wlej kieliszek wódki do opakowania z odżywką lub szamponem. Specyfik zamknie łuski włosów i pozwoli cieszyć się zdrowszymi włosami po każdym myciu.

banner_pl

 [English]

You might also like:

1 thought on “Wódka – kochanka doskonała”

Comments are closed.